Подкаст: що це і для чого?

Якщо ти читаєш цю статтю, то, ймовірно, знаєш щось про подкаст. Та чи знаєш їх феномен, та чому вони такі популярні?

 

Що таке подкаст та коли з’явився?

 

На початку 2000-их років виникла новітня технологія RSS, котра дозволила користувачам записувати власні аудіоблоги та поширювати в маси. Засновником став — Дейв Уінер. Але на той час люди не були готові до цього і не розуміли навіщо це їм. Таким чином про аудіблоги ніхто не говорив і їх ніхто не слухав. 

 

Вперше термін «подкаст» висвітлили у статті The Guardian в 2004 році того ж року він і утворився внаслідок симбіозу назви популярного музичного програвача iPod та слова broadcast (англ. — трансляція, мовлення)

 

Але у 2014 році сталось те, що перевернуло світ аудіо-контенту. Користувачі мережі Інтернет зацікавились подкастами і кількість прослуховувань зростала з кожним днем. Сталось це завдяки аудіосеріалу, котрий має однойменну назву «Serial». Темою першого аудіо розслідування стало вбивство молодої американки в Балтіморі в 1999 році. Серіал і досі існує та продовжує випускати власні подкасти-історії.

 

Для чого мені подкасти, якщо я можу ввімкнути відео та одразу бачити і чути?

 

Бо подкаст: – це зручно: куди не підеш, аудіо використовувати легше й комфортніше на противагу відео – яке потрібно сісти і дивитися, щоб усвідомити, яку інформацію подають. Ще одна причина – перелік тем, які розкривають в подкастах більший, ніж які висвітлюють у відео, оскільки аудіо – це інтимний спосіб зв’язку зі слухачем. Окрім того, один і той же матеріал може бути у кількох варіаціях. Самі подкасти — це інший формат сприйняття. Адже інформація/історії вони буквально звучать в наших головах. Та найголовніше подкасти — це про доступність. 

 

Долучайся до прослуховувань подкастів у наших соціальних мережах. Впевнені, що ти знайдеш щось до душі.

 

Корисні посилання:

1. книга: “Гучніше! Як створювати круті подкасти” — Ерік Нюзум (придбати українською можна –  тут)

2. навчальний курс по сторітелінгу у подкастах (платний): –  тут

3. про подкасти також пишуть Izone Media

4. телеграм-канали:

https://t.me/PodcastsNOWua

https://t.me/therealpodcaster

poster