Історія з вікна - Urban Space Radio

Історія з вікна

Міста — це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті, хто багато років живуть у середмісті. Вони можуть повідати, коли трава була найзеленішою, а дерева — найвищими. Вони чують пульс міста і знають його справжній ритм. У авторській програмі Назарія Заноза “Історія з вікна” на Urban Space Radio, ми відвідаємо сім міст та послухаємо історії людей, які більше 30 років жили, зростали і змінювались разом із своїми містами.   Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Другий сезон авторської програми Назарія Заноза «Історія з вікна» про те, ЩО ми втрачаємо, яких втрат можна уникнути і хто ще, крім росії, винен у знищенні нашої архітектурної спадщини. Другий сезон реалізований за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Обери свою платформу для прослуховування

1

Обери свою платформу для прослуховування

ЕПІЗОДИ

Img

трейлер

Трейлер — "Історія з вікна"

Міста – це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті,…

Міста – це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті, хто багато років живуть у середмісті. Вони можуть повідати, коли трава була найзеленішою, а дерева – найвищими. Вони чують пульс міста і знають його справжній ритм.
У авторській програмі Назарія Заноза “Історія з вікна” на Urban Space Radio, ми відвідаємо сім міст та послухаємо історії людей, які більше 30 років жили, зростали і змінювались разом із своїми містами.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Ведучий: Назарій Заноз

Arrow
Img

епізод 1

Історія з вікна — Чернігів

Історія про столітній будинок місцевого журналіста Владислава Савенка та вулицю Коцюбинського в Чернігові, де колись мешкав сам класик української модерної…

Історія про столітній будинок місцевого журналіста Владислава Савенка та вулицю Коцюбинського в Чернігові, де колись мешкав сам класик української модерної літератури. Розмова про переваги та недоліки життя в старій садибці. Про трансформації вулиці, перейменування та садок біля хати як розраду для душі.

Arrow
Img

епізод 2

Історія з вікна — Харків

Розмова про найменшу вулицю Харкова Донець-Захаржевського, на котрій мешкає місцева вчителька Олена Василівна. Про те, що життя в середмісті накладає…

Розмова про найменшу вулицю Харкова Донець-Захаржевського, на котрій мешкає місцева вчителька Олена Василівна. Про те, що життя в середмісті накладає відповідальність. Про музику за розкладом та звуки міста в різну пору доби та року.

Arrow
Img

епізод 3

Історія з вікна — Сєвєродонецьк

Як постало місто на піску? Чим воно приваблювало приїжджих? Яким було життя під час окупації та як доводилося ризикувати місцевим…

Як постало місто на піску? Чим воно приваблювало приїжджих? Яким було життя під час окупації та як доводилося ризикувати місцевим активістам, аби показати, що Сєвєродонецьк - це Україна? Про все це в епізоді з письменницею Світланою Талан та соціальним інноватором Аріфом Багіровим.
У подкасті використано аудіо з YouTube-каналу Dekarmi "СЕВЕРОДОНЕЦК, сепаратистский съезд януковичской партии" а також запис пісні "Бахыт Компот - Девушка по имени Бибигуль"

Arrow
Img

епізод 4

Історія з вікна — Маріуполь

Як трапилося, що Маріуполь опинився в фарватері декомунізації ще за Союзу? Як цьому посприяли художники? Який Маріуполь на колір та…

Як трапилося, що Маріуполь опинився в фарватері декомунізації ще за Союзу? Як цьому посприяли художники? Який Маріуполь на колір та звук? Де живеться краще: в центрі чи в приватному секторі? Все це в епізоді із мистецтвознавцем Олександром Черновим.
У епізоді використане аудіо з відеоканалу на YouTube користувача Dmitry Chichera "Создание Народной дружины Мариуполя 21 апреля 2014"

Arrow
Img

епізод 5

Історія з вікна — Київ

Що пахло на весь Хрещатик, коли його різали?Хто отримував житло в Пасажі? Які пісні і в честь чого зазвичай збиралися…

Що пахло на весь Хрещатик, коли його різали?Хто отримував житло в Пасажі? Які пісні і в честь чого зазвичай збиралися родини митців, що мешкали в Пасажі? Як звучить життя в одному з найвідоміших будинків країни? Про публічну страту на Майдані в XX столітті. Про це та інше в епізоді з Тамарою Корніївною Солдатенко 1935-го року народження.

Arrow
Img

епізод 6

Історія з вікна — Львів

Як колись виглядало середмістя Львова і які кольори для будинків обирали міщани? Якими унікальними пам'ятками може похвалитися Львів? Що не…

Як колись виглядало середмістя Львова і які кольори для будинків обирали міщани? Якими унікальними пам'ятками може похвалитися Львів? Що не так з туризмом в місті? Чого бракує сучасному Львову? Про це та інше в епізоді з активісткою Людмилою Федяй та підприємицею Марією. У подкасті використано аудіо з YouTube каналу Віктор Морозов – тема "Тільку ві Львові"

Arrow
Img

епізод 7

Історія з вікна — Коломия

Де збиралися та чим займалися під час зборів корінні родини Коломиї, що повернулися із заслання? Як звучить Коломия дитинства? Чого…

Де збиралися та чим займалися під час зборів корінні родини Коломиї, що повернулися із заслання? Як звучить Коломия дитинства? Чого можна навчитися під час п'ятихвилинок? Куди влаштуватися працювати, щоб прокачати свої мистецькі навички? Чого бракує сучасним майстрам та майстриням народного мистецтва? Яке місце є в Коломиї є найбільшою опорою? Що робить Коломию містом? Про це та інше в епізоді з журналістом, письменником та театральним критиком Андрієм Малащуком та мисткинею, музейницею та мистецтвознавицею Катериною Каркадим. У подкасті використано аудіо з YouTube каналу PiligrimX "Понад Прутом моя Коломия 🌇"

Arrow
Img

трейлер

Трейлер другого сезону подкасту "Історія з вікна"

Знищені чи пошкодженні будинки – це не просто груда каміння. За їхніми стінами ховаються чиїсь долі та інші життєві події.…

Знищені чи пошкодженні будинки – це не просто груда каміння. За їхніми стінами ховаються чиїсь долі та інші життєві події. Другий сезон авторської програми Назарія Заноза «Історія з вікна» про те, ЩО ми втрачаємо, яких втрат можна уникнути і хто ще, крім росії, винен у знищенні нашої архітектурної спадщини. Назарій знову вирушив у експедицію і у п'яти епізодах розкаже про зруйновані війною пам'ятки.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Arrow
Img

епізод 1

Музей Сковороди у Сковородинівці

Що відкрив обстріл музею в Сковородинівці? За що Сковорода любив ті краї, що аж повернувся туди помирати? Кого приваблює до…

Що відкрив обстріл музею в Сковородинівці? За що Сковорода любив ті краї, що аж повернувся туди помирати? Кого приваблює до себе постать мислителя? Чому зі Сковородою пов'язано багато мітів і чого не роблять українці, аби краще розуміти Григорія Савича, та як це побороти? Чого злякалися майстри, котрі перекладали плитку біля могили мислителя? Про це та інше в епізоді з журналістом та дослідником Андрієм Парамоновим, працівницею музею Сковороди Ганною Ярміш та видавцем Олександром Савчуком.

У подкасті використано аудіо з YouTube каналу Nadiya Golovchuk "Nadiya Golovchuk/Г.Сковорода - Сад божественних пісень" та Хорея Козацька Chorea Kozacka "De Libertate. Хорея Козацька. De Libertate. sound".

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Arrow
Img

епізод 2

Млин Нібура у Запоріжжі

Чим дивував запоріжців млин Нібура? Хто складав більшість серед населення міста в часи його появи? Про те, хто такі меноніти,…

Чим дивував запоріжців млин Нібура? Хто складав більшість серед населення міста в часи його появи? Про те, хто такі меноніти, якою мовою вони розмовляють, як з’явилися в Запоріжжі та які страви готують в країнах, куди мігрували? Як із ними пов'язаний АвтоЗАЗ та Сімпсони? Яка подальша доля млина Нібура та яке його значення для міста?

Про це та інше в епізоді з краєзнавцем та екскурсоводом Романом Акбашем і засновником креативної платформи “Млин” Олександром Динником. У подкасті використано аудіо з YouTube каналу Cornelius Quiring "Mennonite Cornelius & Mom Garden — (Plautdietsch & Subtitled)” та з інстаґрам-профілів Креативна платформа Млин (mlyn_platform) “charity party” та THE GARAGE PARTY (the.garage.party) “Вечірка 19.11”.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Arrow
Img

епізод 3

Чернігів: Будинок Тарновського (бібліотека для юнацтва)

Про те, якими були облоги міста колись і тепер. Звідки в колекції Василя Васильовича Тарновського молодшого взялися роботи Тараса Шевченка…

Про те, якими були облоги міста колись і тепер. Звідки в колекції Василя Васильовича Тарновського молодшого взялися роботи Тараса Шевченка та як із нею пов'язана картина “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”. Про долю книжок. Про те, який мають вигляд зустрічі із читач(к)ами. Про допомогу військовим та про потреби бібліотеки. Про це та інше в епізоді з екскурсоводкою Лесею Федоренко та працівницями бібліотеки для юнацтва Почепнею Ларисою та Тетяною Шишовою.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Arrow
Img

епізод 4

Харків: економічний корпус університету імені Каразіна

Про український модерн в архітектурі, його особливости в різних частинах країни та його вплив на формування української міської ідентичности. Про…

Про український модерн в архітектурі, його особливости в різних частинах країни та його вплив на формування української міської ідентичности. Про Сергія Тимошенка та його архітектурні творіння, про захист Шевельовим дисертації та ризики, пов'язані з нею. Про одного із його найсильніших учнів. Про те, через що ще страждають пам’ятки в Харкові та інших містах. Про це та інше в епізоді з видавцем Олександром Савчуком та архітектором Віктором Дворніковим. Цитати Шевельова та Гончара начитав Віталій Бондар.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Arrow
Img

епізод 5

Миколаїв: ліцей імені Миколи Аркаса

Про жіночу освіту, мультикультурне середовище, українських меценатів та громадських діячів, впливи козаччини, дгарматний годинник, миколаївський Гоґвортс з фонтаном, сквером та…

Про жіночу освіту, мультикультурне середовище, українських меценатів та громадських діячів, впливи козаччини, дгарматний годинник, миколаївський Гоґвортс з фонтаном, сквером та звуками бандури. Про викладання української в Донецьку, спільноту, відбудову, дзвінки з США під час обстрілів та 40-річних діток, походи в дорослі редакції, що пахнуть нафталіном. Про це та інше в епізоді з історикинею та екскурсоводкою Анною Червак, заслуженою вчителькою України Оленою Чернявською та журналісткою Марічкою Паплаускайте. У епізоді використані аудіо з відеоканалу на YouTube користувача Дітям України Патріотичні конкурси “НХК капела бандуристів «Україночка» - Kozak system «Мій друг» («Червона калина» - 2020)” та “Капела бандуристів «Україночка»- Руслана Лижичко «Знаю я» («Червона калина» - 2021)”.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу і Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/ Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу і Федерального Міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Arrow