Історія з вікна Archives - Urban Space Radio

Історія з вікна

Міста — це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті, хто багато років живуть у середмісті. Вони можуть повідати, коли трава була найзеленішою, а дерева — найвищими. Вони чують пульс міста і знають його справжній ритм. У авторській програмі Назарія Заноза “Історія з вікна” на Urban Space Radio, ми відвідаємо сім міст та послухаємо історії людей, які більше 30 років жили, зростали і змінювались разом із своїми містами. Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Обери свою платформу для прослуховування

1

Обери свою платформу для прослуховування

ЕПІЗОДИ

Img

трейлер

Трейлер — "Історія з вікна"

Міста – це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті,…

Міста – це мінлива матерія. Вони постійно в русі, а тому дуже швидко стають іншими. Найкраще ці зміни помічають ті, хто багато років живуть у середмісті. Вони можуть повідати, коли трава була найзеленішою, а дерева – найвищими. Вони чують пульс міста і знають його справжній ритм.
У авторській програмі Назарія Заноза “Історія з вікна” на Urban Space Radio, ми відвідаємо сім міст та послухаємо історії людей, які більше 30 років жили, зростали і змінювались разом із своїми містами.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Ведучий: Назарій Заноз

Arrow
Img

епізод 1

Історія з вікна — Чернігів

Історія про столітній будинок місцевого журналіста Владислава Савенка та вулицю Коцюбинського в Чернігові, де колись мешкав сам класик української модерної…

Історія про столітній будинок місцевого журналіста Владислава Савенка та вулицю Коцюбинського в Чернігові, де колись мешкав сам класик української модерної літератури. Розмова про переваги та недоліки життя в старій садибці. Про трансформації вулиці, перейменування та садок біля хати як розраду для душі.

Arrow
Img

епізод 2

Історія з вікна — Харків

Розмова про найменшу вулицю Харкова Донець-Захаржевського, на котрій мешкає місцева вчителька Олена Василівна. Про те, що життя в середмісті накладає…

Розмова про найменшу вулицю Харкова Донець-Захаржевського, на котрій мешкає місцева вчителька Олена Василівна. Про те, що життя в середмісті накладає відповідальність. Про музику за розкладом та звуки міста в різну пору доби та року.

Arrow
Img

епізод 3

Історія з вікна — Сєвєродонецьк

Як постало місто на піску? Чим воно приваблювало приїжджих? Яким було життя під час окупації та як доводилося ризикувати місцевим…

Як постало місто на піску? Чим воно приваблювало приїжджих? Яким було життя під час окупації та як доводилося ризикувати місцевим активістам, аби показати, що Сєвєродонецьк - це Україна? Про все це в епізоді з письменницею Світланою Талан та соціальним інноватором Аріфом Багіровим.
У подкасті використано аудіо з YouTube-каналу Dekarmi "СЕВЕРОДОНЕЦК, сепаратистский съезд януковичской партии" а також запис пісні "Бахыт Компот - Девушка по имени Бибигуль"

Arrow
Img

епізод 4

Історія з вікна — Маріуполь

Як трапилося, що Маріуполь опинився в фарватері декомунізації ще за Союзу? Як цьому посприяли художники? Який Маріуполь на колір та…

Як трапилося, що Маріуполь опинився в фарватері декомунізації ще за Союзу? Як цьому посприяли художники? Який Маріуполь на колір та звук? Де живеться краще: в центрі чи в приватному секторі? Все це в епізоді із мистецтвознавцем Олександром Черновим.
У епізоді використане аудіо з відеоканалу на YouTube користувача Dmitry Chichera "Создание Народной дружины Мариуполя 21 апреля 2014"

Arrow
Img

епізод 5

Історія з вікна — Київ

Що пахло на весь Хрещатик, коли його різали?Хто отримував житло в Пасажі? Які пісні і в честь чого зазвичай збиралися…

Що пахло на весь Хрещатик, коли його різали?Хто отримував житло в Пасажі? Які пісні і в честь чого зазвичай збиралися родини митців, що мешкали в Пасажі? Як звучить життя в одному з найвідоміших будинків країни? Про публічну страту на Майдані в XX столітті. Про це та інше в епізоді з Тамарою Корніївною Солдатенко 1935-го року народження.

Arrow
Img

епізод 6

Історія з вікна — Львів

Як колись виглядало середмістя Львова і які кольори для будинків обирали міщани? Якими унікальними пам'ятками може похвалитися Львів? Що не…

Як колись виглядало середмістя Львова і які кольори для будинків обирали міщани? Якими унікальними пам'ятками може похвалитися Львів? Що не так з туризмом в місті? Чого бракує сучасному Львову? Про це та інше в епізоді з активісткою Людмилою Федяй та підприємицею Марією. У подкасті використано аудіо з YouTube каналу Віктор Морозов – тема "Тільку ві Львові"

Arrow
Img

епізод 7

Історія з вікна — Коломия

Де збиралися та чим займалися під час зборів корінні родини Коломиї, що повернулися із заслання? Як звучить Коломия дитинства? Чого…

Де збиралися та чим займалися під час зборів корінні родини Коломиї, що повернулися із заслання? Як звучить Коломия дитинства? Чого можна навчитися під час п'ятихвилинок? Куди влаштуватися працювати, щоб прокачати свої мистецькі навички? Чого бракує сучасним майстрам та майстриням народного мистецтва? Яке місце є в Коломиї є найбільшою опорою? Що робить Коломию містом? Про це та інше в епізоді з журналістом, письменником та театральним критиком Андрієм Малащуком та мисткинею, музейницею та мистецтвознавицею Катериною Каркадим. У подкасті використано аудіо з YouTube каналу PiligrimX "Понад Прутом моя Коломия 🌇"

Arrow